Φιλανθρωπικό Bazaar

Με απόλυτη επιτυχία έλαβε χώρα το Φιλανθρωπικό Bazaar, του 18ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας, την Τετάρτη 21/12/2022, στο πλαίσιο του Σχεδίου Erasmus+ KA122 με τίτλο «Καλλιεργώντας κοινωνικές δεξιότητες μαθητών/τριών σε ένα Δημοκρατικό Σχολείο χωρίς αποκλεισμούς» με υπεύθυνο διοργάνωσης την εκπαιδευτικό της Αγγλικής Γλώσσας κ. Παπαδοπούλου Αγγελικής. Τα παιδιά πρόσφεραν με αγάπη ποικίλα μεταχειρισμένα παιχνίδια τους, διδάσκοντάς μας έτσι αξίες όπως η ανιδιοτελής προσφορά, η υπευθυνότητα και η ενσυναίσθηση. Επίσης τα τμήματα Γ1 και Γ2 με τις δασκάλες τους κ. Γούλα Φωτεινή και κ. Φιλίππου Κωνσταντινιά έφτιαξαν κεραμικά στολίδια και η εκπ/κός κ.Κατσίφα Ελένη, χειροκέντητες δημιουργίες. Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου ανταποκρίθηκαν με ιδιαίτερη συγκίνηση σε αυτή τη δράση, τους οποίους και ευχαριστούμε από καρδιάς. Όλο το ποσό των 610Ευρώ, που συγκεντρώθηκε, δόθηκε στο Σύλλογο «Φλόγα», Παράρτημα Καρδίτσας. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους/τις συντελεστές για την εξαίρετη συνεργασία.