Το παγκάκι της Φιλίας- Βιωματικές δράσεις.

Στο Σχολείο μας και με αφορμή το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ERASMUS+ 2022-1-EL01-ΚΑ122-SCH-000079937 με τίτλο «Καλλιεργώντας κοινωνικές δεξιότητες των μαθητών/τριών σε ένα δημοκρατικό σχολείο χωρίς αποκλεισμούς» κατασκευάσαμε όλοι μαζί το ” παγκάκι της φιλίας”!! Το παγκάκι, που θα είναι το σημείο συμφιλίωσης, φιλίας και γνωριμίας στο σχολείο μας, ήταν και το θέμα των βιωματικών δράσεων που υλοποιήθηκαν στις Α,Β,Γ και Δ τάξεις με την καθοδήγηση της κ. Παπαδοπούλου Αγγελικής λογοθεραπεύτριας, μαμάς του Σχολείου μας την οποία και ευχαριστούμε από καρδιάς!! Οι γονείς είναι μέρος της Σχολικής μας Κοινότητας και χαιρόμαστε πολύ να διοργανώνουμε από κοινού δράσεις για τα παιδάκια μας! Ήταν μια πολύ όμορφη δράση, στην οποία τα παιδιά βιωματικά μέσα από τη δραματοποίηση και τον αυτοσχεδιασμό κατανόησαν τον ρόλο που θα παίξει το νέο χρωματιστό μας ” παγκάκι” στη σχολική ζωή και τις σχέσεις με τους συμμαθητές!